Vlorë/ Gjendet një sasi eksplozivi i lidhur me telefon pranë një makine, detajet e para

19:27 13/10/20201min111
thumbnail_lajmi fundit PUSULLA

Një pako e dyshimtë është gjetur pranë një makine  në afërsi të Pallatit të Kulturës, në qytetin e Vlorës.

News 24 raporton se është gjetur një celularë, i cili dyshohet të jetë i lidhur me eksploziv.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka vendosur perimetër sigurie, ndërsa pritet të mbërrijnë forcat xheniere për ç’aktivizimin e lëndës plasëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto