LAJM I FUNDIT / Artan Lame konfirmohet pozitiv me Koronavirus, ja gjendja e tij shëndetësore

12:36 21/10/20202min76
download - 2020-10-21T123538.635
NE FOTO: ARTAN LAME

Artan Lame, Kreu i Kadastrës mësohet se është konfirmuar pozitiv me Covid-19.

Lame i është nënshtruar tamponit për arsye se ka patur simptoma të koronavirusit dhe rezultati që ka dalë gjatë pasdites së djeshme, ka nxjerrë që Lame ka rezultuar pozitiv.

Mësohet se, Lame është vetë-karantinuar dhe është duke marrë trajtimin në banesën e tij.

Ndërkohë, po vijon gjurmimi epidemiologjik i kontakteve të kreut të Kadastrës, duke pasur parasysh këtu që për vetë pozicionin që mban, Lame ka kontakt me shumë persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto