Kuqezinjtë e nisin me gol Ligën e Kombeve/ Cikalleshi zhbllokon shifrat në Bjellorusi

22:07 04/09/20201min139
cikll

Kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh ndaj Bjellorusisë (1-0) falë golit të Sokol Cikalleshit.

Kombëtarja është treguar e qetë dhe dominuese në 25 minutat e para, teksa disa herë i janë afruar portës së vendasve.

U desh një goditje nga jashtë zonës e sulmuesit kavajas Cikalleshi, i ndihmuar nga një devijim i vogël i Kejdi Bares që topi të tundte cepin e majtë të portës së Aleksandr Gutor.

Shqipëria luan ndeshjen e parë në Ligën e Kombeve, teksa pas 3 ditësh kthehet për të luajtur ndaj Lituanisë në ”Air Albania Stadium”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto