Kthjellime dhe vranësira, si do të ndryshojnë temperaturat ditën sotme

09:16 20/08/20201min132
1545947286_motii3770x433-1-696x393-1

Zonat Bregdetare dhe Ultësira perëndimore do te mbizotërohen nga moti i qëndrueshmen gjate gjithë ditës.

Ndërsa ne zonat malore parashikohet te ketë kalime te pakta vranësirash ne orët e mesditës dhe pasdites.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, por do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 37°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi 45 – 50 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 – 5 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto