Kthjellime dhe vranësira, mësoni parashikimin e motit për sot

09:28 05/09/20201min107
1545947286_motii3770x433-1-696x393-1

Sipas MeteoAlb: Vijon moti i kthjellët dhe vranësira të lehta në bregdet dhe zonat e ulëta, por me kthjellime dhe vranësira më të shpeshta paraqiten Juglindore ku pritet dhe ndonjë rrebesh i izoluar. Parashikohet qe mbrëmja duke përfshirë dhe natën të karakterizohen nga kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 36°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto