Kryeministri japonez Abe do të japë dorëheqjen

13:24 28/08/20201min106
Japan_Prime_Minister_Health_64700-1

Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, i cili mban edhe titullin e shërbimit më të gjatë pa ndërprerje në vendin e tij, ka vendosur të japë dorëheqjen për shkak të problemeve shëndetësore.

Abe pritet të njoftojë vendimin e tij për publikun në një konferencën për shtyp që do të mbahet sot.

Të hënën e kaluar, Abe u pa duke hyrë  në një spital në Tokio kjo vizitë shkaktoi polemikë publike dhe fillimishtë u njoftua se vizita ishte një vizitë rutinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto