Kryeministri Hoti: Franca dhe Holanda po pengojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

12:23 11/09/20201min84
hoti-1 (1)

Pas takimeve në Parlamentin Europian, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është shprehur mbi mbarëvajtjen e takimit, për marrëveshjen me Serbinë dhe investimet amerikane në Kosovë.

Ai deklaroi se gjatë takimit interesi më i madh ishte mbi çështjen Kosovë-Serbi.

Po ashtu, dha detaje se puna po përqëndrohet më shumë në bindjen se kushtet e imigrimit të paligjshëm dhe krimit të organizuar janë përmbushur dhe do të vazhdojnë të mbeten të tilla.

Nuk la pa përmendur dhe çështjen e liberalizmit të vizave dhe pengesën që po bëhet nga ana e Francës dhe Holandës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto