Kreu i Myslimanëve lutet për shërimin e Janullatosit dhe George Frendos

23:30 12/11/20202min344
auto_fdghjkl1605207507

Bujar Spahiu, kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, i lutet Zotit për shërimin nga Covid-19 të Kryepeshkopit Janullatos dhe Imzot George Frendos.

Një postimin e tij në Facebook, Spahiu shkruan se e mësoi me shqetësimin lajmin e infektimit të klerikëve të nderuar, të besimit ortodoks dhe katolik.

Kryepeshkopi Janullatos u transportua në Greqi për mjekim të specializuar, pasi ndodhet në gjendje kritike për jetën, ndërsa George Frendo në një nga spitalet Covid në Tiranë.

Postimi i plotë i Bujar Spahiut:

Mësova me shqetësim lajmin e prekjes nga COVID-19 të Anastas Janullatos dhe George Frendos!

I lutem Zotit për shëndetin e klerikëve të nderuar të besimit ortodoks dhe katolik!

Zoti u dhëntë forcë dhe shërim të shpejtë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto