Kosovë/ Në Spitalin e Pejës 55 pacientë me COVID-19, 15 prej tyre në gjendje më të rëndë

12:24 31/08/20201min94
spitali-i-pejes-780x439

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 55 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre katër pacientë janë në respirator, 41 në oksigjeno-terapi dhe nga këta 15 në gjendje më të rëndë.

Në njoftimin për media bëhet e ditur se gjatë vikendit 546 pacientë kanë marrë trajtim shëndetësorë emergjent, ndërsa prej tyre 38 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtejmë.

Gjatë fundjavës, në Spitalin e Pejës kanë qenë shtatë lindje. Janë lindur 7 foshnje, 3 të gjinisë mashkullore dhe 4 të gjinisë femërore.

416 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 4,425 analiza, ndërsa janë kryer 10 operacione.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto