Kosovë – Greqi, formacionet zyrtare: Challandes me shumë ndryshime

19:30 06/09/20202min90
kosove-greqi-780x439

Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Greqisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Dardanët janë nikoqir të helenëve në takimin e dytë të vlefshëm për Grupin 3 në Ligën C të Ligës së Kombeve.

Ky takim pritet të zhvillohet me fillim nga ora 20:45 në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë dhe gjithçka është gati tashmë.

Përfaqësuesja e drejtuar nga Bernard Challandes synon të shënojë fitoren e parë në këtë edicion të Ligës së Kombeve, pas barazimit me Moldavinë.

Në anën tjetër, edhe grekët synojnë fitore pas barazimit me Sllovenin në ndeshjen e parë, por do të ishin të kënaqur edhe me një pikë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me lojtarët më të mirë, edhe pse kanë mungesa të theksuara.

KosovaUjkani; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Hadergjonaj; Halimi, Dresevic, V.Berisha; Celina, Nuhiu, Zeneli;

GreqiaBarkas; Bakakis, Svarnas, Stafylidis, Giannoulis; Kourbelis, Zeca; Limnios, Bakasetas, Fortounis, Koulouris; 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto