“Kosova është Serbi”: Gazetari shqiptar provokohet nga serbët, por ja si reagon(VIDEO)

08:46 05/09/20201min76
Screenshot_1

Gazetari i RTK, Ridvan Berisha është provokuar në Washington, jashtë Shtëpisë së Bardhë gjatë raportimit për marrëveshjen Kosovë-Serbi.

Gazetari ishte duke marrë një prononcim në lidhje me marrëveshjen e arritur mes dy vendeve, ndërsa një protestues serb e ka ndërprerë.

“Kosovë është Serbi”, thërret vazhdimisht protestuesi. Ndërkohë, gazetari ndërpret intervistën dhe i kthehet menjëherë duke i thënë: “Kosova është e pavarur. Kosova është e pavarur dhe ju e dini këtë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto