Koronavirusi prek dhe KPK-në, ndërpritet procesi i vetingut. Tamponi doli pozitiv për…

12:59 24/10/20201min90
kpk-800x450

Koronavirusi hyn edhe në KPK. Një nga anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

11 kolegë të tij, anëtarë të KPK ndërkohë janë duke pritur përgjigjet e tamponit.

Kjo ka bërë që përkohësisht të ndërpritet procesi i vetingut për gjyqtarët e prokurorët.

Nuk dihet ende se cili nga anëtarët e KPK ka rezultuar pozitiv me koronavirus.


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto