Koronavirusi në Shqipëri/ 2 viktima dhe 119 të prekur në 24 orët e fundit

klinika-infektive-ne-prishtine-696x348-1

Koronavirusi vijon të marrë jetë në vendin tonë. Kështu në 24 orët e fundit janë shënuar 2 viktima dhe janë infektuar 119 të tjerë.

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit 119 persona janë infektuar me COVID-19.

Po ashtu janë shënuar edhe 2 viktima nga COVID-19. Dr. Flutura Beqo tha se dy të moshuar nga Durrësi dhe Korça e humbën betejën së fundmi me virusin teksa theksoi se në dy spitalet Covid vijon shtimi me pacientë të dyshuar si të infektuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto