Koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku, ministrja Manastirliu jep lajmin e hidhur

16:30 23/10/20201min109
manastirliu1

Koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku në Shqipëri. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë lajmin e hidhur në rrjetet sociale, për ndarjen nga jeta të profesor Elmaz Eltarit, ish drejtues i klinikës infektive.

Megjithë përpjekjet e kolegëve, profesori 85 vjeçar nuk mundi ta fitojë betejën me virusin e rrezikshëm #COVID19″, shkruan ministrja.

Postimi i Ogerta Manastirliu:

E trishtuar për ndarjen nga jeta të prof. Elmaz Eltarit, ish drejtues i klinikës infektive, një nga ata mjekë të rrallë, që njihej ndër kolegë dhe pacientë për humanizmin e tij.

Megjithë përpjekjet e kolegëve, profesori 85 vjeçar nuk mundi ta fitojë betejën me virusin e rrezikshëm #COVID19

Ngushëllime të sinqerta bashkëshortes, prof.Afërditës, familjarëve dhe miqve të prof. Elmazit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto