Koordinatorit të PD-së në Shijak, i vihet tritol në banesë, ja pista ku po heton policia dhe dëmet

10:19 24/05/20211min90
tritol-shperthim

Një banesë,  ishte mbrëmë shënjestër e një shpërthimi me tritol. Ngjarja ndodhi rreth orës 22:00, në lagjen “Kodra”.

Mësohet se tritoli është hedhur në ballkonin e banesës, ndërsa fatmirësisht nuk pati persona të lënduar. Bëhet me dije se në momentin e shpërthimit, në banesë ka qenë e zonja e shtëpisë dhe disa të afërm.

Nga hetimet e deritanishme, pista kryesore e hetimit nga ana e policisë, mund të jetë një konflikt që ka djali i vogël i kësaj familje. Banesa eshte e Igli Vorës, kordinator i PD-së për Shijakun. Deri më tani nuk dihen emrat e autorëve të ngjarjes në fjalë.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto