Konsultimet për datën e zgjedhjeve, Meta fton Ramën ditën e premte

12:17 01/09/20201min134
Rama Meta

Presidenti Ilir Meta Kërkon nisjen e konsultimeve me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve të Përgjithshme parlamentare 2021.

Për këtë çështje, Meta ka ftuar ditën e premte në orën 11, Kryeministrin Edi Rama, në cilësinë e kreut të PS ose persona të tjerë të autorizuar.

Ftesa i  është dërguar kreut të grupit parlamentar socialist dhe mban datën e sotme, 1 shtator 2020.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto