“Komplimenta autorit…”/ Rama i publikon “fotografinë” Metës

15:39 12/10/20201min123
ramamaa

Vijon përplasja politike në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta, ku ditët e fundit ka pasur edhe një debat lidhur me dekoratat.

Këtë të hënë në llogarinë e tij në rrjetin social Instagram, Rama ka publikuar një meme ku ironizon dhënien e dekoratave nga Meta.

“Komplimenta autorit kushdoqoftë”-shkruan Rama në krah të postimit.

Kryeministri akuzon Metën për dekoratat pa kriter të shpërndara nga Presidenca. Ndërkohë mazhoranca ashtu si edhe kishte paralajmëruar ka nisur hartimin e një projektligji, i cili do të kufizojë veprimtarinë e presidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto