Edhe kësaj radhe nuk mungojnë grupet interesante me skuadra të forta dhe përballje që priten me entuziazëm.

Grupi më i fortë apo ‘grupi i vdekjes’ po llogaritet ai H, ku bëjnë pjesë Milani, Celticu, Lille dhe Sparta Praga.

Interesant do të jetë edhe në grupin F, ku bëjnë pjesë Napoli, Real Sociedad, AZ Alkmaar dhe Rijeka.

Në këtë grup do të ketë shumë përballje shqiptarësh, pasi te Napoli luajnë lojtarë si Amir Rrahmani, Elseid Hysaj, ndërsa te Sociedadi luan Adnan Januzaj.

Grupi A: AS Roma, Young Boys, Cluj, CSKA Sofia.

Grupi B: Arsenal, Rapid Vjena, Molde, Dundalk.

Grupi C: Bayer Leverkusen, Slavia Praga,  Hapoel Ber Sheva, Nice.

Grupi D: Benfica, Standard Liege, Rangers, Lech Poznan.

Grupi E: PSV, PAOK, Granada, Omonia.

Grupi F: Napoli,  Real Sociedad, AZ Alkmar, Rijeka.

Grupi G: Braga, Leicester, AEK, Zorya.

Grupi H: Celtic, Sparta Praga, Milan, Lille.

Grupi I: Villarreal, Qarabag, Maccabi Tel Aviv, Sivasspor.

Grupi J: Totteham, Ludogorets, LASK, Royal Antwerp.

Grupi K: CSKA Moska, Dinamo Zagreb, Feyenoord, Wolsfberg.

Grupi L: KAA Gent, Crveza Zedzda, Hoffenhaim, Sloven Liberec.