Komisioneri i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi, nesër viziton Kosovën
Hearing of Oliver VÁRHELYI , Commissioner-designate, Neigbourhood and Enlargement - Arrival - Opening statement - Q&A session

17:16 07/10/20201min122
EP-094320A_Hearing_VARHELYI_complete

Komisioneri i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi, nesër do të vizitojë Kosovën.

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media.

Gjatë vizitës, Komisioneri do të takohet me Kryeministrin Hoti dhe anëtarët e Qeverisë së Kosovës, si dhe udhëheqësit e opozitës.

Po ashtu më vonë do të takohet edhe me Kryetaren e Kuvendi, Vjosa Osmani dhe do të mbajë një fjalim para Kuvendit.

Pas takimit në 10:25 do të ketë konferencë për media.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto