Kishte ndërruar jetë një javë më parë / Gjendet e vdekur në banesën e saj ish-mësuesja nga Gjirokastra

16:21 06/09/20201min77
1599400208_fotoilustruese

Një ish-mësuese nga Gjirokastra është gjetur e vdekur në banesën e saj në lagjen nr.3 të qytetit të Sarandës.

72-vjecarja, e identifikuar si Lida Dako, dyshohet te ketë rreth një javë që ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale dhe trupi kishte nisur të dekompozohej.

Ajo jetonte e vetme pasi bashkëshorti i kishte ndërruar jetë disa vite më parë, ndërkohë që nga martesa nuk kishte fëmijë.

Pritet ekspertiza mjeko-ligjore ndërkohë që nga familjarët e saj, pritet të mbërrijë nga Gjirokastra i vëllai D.Gega.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto