Këto janë 25 fluturimet e konfirmuara nga Aeroporti i Rinasit për nesër/ Bëni kujdes! Jo të gjithë qytetarët mund të udhëtojnë

17:01 08/09/20203min98
Tirana_Airport_Terminal_2015-1-scaled

Aeroporti mi Rinasit përmes një postimi në facebook na njeh me 25 fluturimet që janë konfirmuar për ditën e nesërme 9 shtator 2020.

Teksa paraqet listën, TIA i bën thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e higjienës dhe të mbajnë me vete maska.

Po ashtu bëhet e ditur se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët me dokumente të veçanta. ⠀

Njoftimi: ⠀⠀⠀⠀

25 Fluturimet e konfirmuara për datën 9 Shtator 2020 ⠀⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Mërkure janë:

✈️Pegasus – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️EasyJet – Tiranë – Gatwick dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Karlsruhe dhe kthim

✈️SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Paris dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

✈️TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

✈️EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀

Lejohen të udhëtojnë, rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët me dokumente të veçanta. ⠀⠀⠀⠀⠀

Ju faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport⠀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto