Këto janë 18 fluturimet e konfirmuara nga aeroporti i Rinasit për nesër. Bëni kujdes, sepse jo të gjithë qytetarët lejohet të udhëtojnë

16:52 18/09/20204min84
70_rinas-768x470-1

Aeroporti i Rinasit ka bërë të ditur në faqen e tij në facebook 18 fluturimet që janë konfirmuar për ditën e nesërme (19 shtator 2020). Fluturimet janë drejt vendeve  Gjermani, Serbi, Itali, Austri, Turqi etj.

fluturime

Po ashtu aeroporti i bën thirrje të gjithë udhëtarëve që paraprakisht të kontaktojnë kompaninë me të cilën kanë prerë biletën, ndërsa theksohet se për shkak të rregullave të diktuara nga situata e pandemisë jo të gjithë qytetarët lejohet të udhëtojnë.

“Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhetimit, sipas vendeve pritese”, shkruhet ndër të tjera.

Postimi i plotë:

18 Fluturimet e konfirmuara për datën 19.09.2020 ⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Shtune janë:⠀⠀

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim

✈️SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim

✈️British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhetimit, sipas vendeve pritese.

Ju faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto