Kënga e re e Bebe Rexhës dhe Doja Cat edhe në “billboard”-et më të mëdha të New Yorkut

11:55 10/10/20203min144
bebe

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka publikuar së fundmi bashkëpunimin e saj më të ri.

“Baby I’m jealous” titullohet kënga e dyshes, e cila është pritur shumë mirë nga publiku dhe në vetëm 24 orë ka marrë mbi dy milionë shikime në YouTube.

Për suksesin e këtij bashkëpunimi po kujdesen edhe platformat më të mëdha të muzikës në botë si Spotify dhe Apple Music.

Së fundmi, “Baby I’m jealous” nga Bebe Rexha dhe Doja Cat është promovuar edhe në ‘billboard’-et e New Yorkut në Times Square.

Ka qenë vet këngëtarja me origjinë shqiptare, ajo e cila ka publikuar në llogarinë e saj zyrtare në Instagram, disa pamje të “billobard”-eve ku promovohet bashkëpunimi i saj i ri me reperen Doja Cat.

 

Kjo është kënga e parë e Bebe Rexhës për këtë vit, e cila edhe pse i ka përfunduar këngët e albumit të radhës, nuk i ka publikuar ato duke mos ndjerë sikur është koha e duhur, per shkak te pandemisë globale COVID-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto