Kapet një prej 10 më të kërkuarit në listën e FBI-së

16:43 28/08/20201min179
yaser

Yaser Abdel Said, i cili akuzohet për vrasjen e dy vajzave të tij të moshës 17 dhe 18 në SHBA i cili ishte në listën e më të kërkuarve të FBI, është kapur.

Një ditë pas vrasjeve të vitit 2008 të 18-vjeçares Amina Yaser Said dhe motrës së saj 17-vjeçare Sarah Yaser Said, u lëshua një urdhër arresti për babanë e tyre.

I dyshuari i lindur në Egjipt u vendos në listën e 10 më të kërkuarve të FBI në 2014.Said u arrestua me dy të afërm të tij në Justin, Texas, 12 vjet pas vrasjeve dhe shtatë vjet pasi u vendos në listën e të kërkuarve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto