Kapet me gjysmë kg kokainë, pranga 25 vjeçarit shqiptar në Santa Croce

18:38 02/09/20202min77
Carabinieri_Italy_1

U shoqërua me makinë dhe me një shkëmbim të shpejtë prej disa sekondash, shiti drogën. Por këtë herë u zbulua nga karabinierët.

Kështu një shpërndarës shqiptar 25-vjeçar, u arrestua në rrethin Santa Croce në fund të një operacioni të kryer nga ana e policisë. I riu Klajdi Shellegaj do të duhet të përgjigjet për akuzën e paraburgimit për qëllim të tregtisë së drogës.

Pas një vëzhgimi prej kohësh, policia zbuloi në shtëpinë e tij mbi gjysmë kile kokainë (me vlerë rreth 4 mijë eurove) e ndarë në doza të gatshme, 1,785 euro para, telefoni celular (i cili do të skanohet për të gjurmuar rrjetin e klientëve dhe tregtarëve me shumicë të zinxhirit kriminal) dhe një komplet për paketimin e dozave duke përfshirë një peshore elektronike.

Hetimet filluan pas disa raporteve për një person të dyshimtë në rrugët anësore të “Via Adua” i cili hasi në një numër të madh makinash.

Kështu hetuesit, me rroba civile, e kapën atë në flagrancë rreth orës 17:00, ku ai kishte caktuar një takim me një 40-vjeçar nga Reggio i cili kishte mbërritur në bordin e një Mercedesi gri. Klienti bleu dozën për një shumë prej 40 eurosh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto