Kandidati presidencial i SHBA Joe Biden zgjedh Kamala Harris si zëvendës presidente

12:06 14/08/20201min144
john

Në SH.B.A., kandidati presidencial Joe Biden zgjodhi Kamala Harris si zëvendës presidente. Senatorja Kamala Harris, e cila u bë avokate e shtetit në San Francisko në 2003, është gjithashtu një aktiviste.

Harris do të jetë nënkryetarja e parë femër, me ngjyrë dhe aziatike e Shteteve të Bashkuara nëse Biden zgjidhet president.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto