Juventus fiton derbin me një lojë te dobët

20:02 05/12/20201min105
gfdgg-525x350

Juventus ka fituar derbin e Torinos falë një goli në fund. Bardhezinjtë kanë përmbysur avantazhin e ‘kushërinjve’ të qytetit.

Torino befasoi me një gol në minutën e 9-të të NKoulu teksa avantazhi vijoi deri në minutën e 77-të kur McKennie vendosi barazbeshën.

Një minutë nga koha e rregullt ‘zhytja’ e Bonuccit çoi topin në rrjetë dhe Juventus tashmë merr 3-pikëshin e radhës duke marrë përkohësisht vendin e dytë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto