Juve triumfon ndaj Sampdorias, Milanisti Pirlo e nis me fitore bindëse

22:55 20/09/20201min88
juve sampdori

Juventusi nisi sezonin e ri në kampionatin italian me fitore 3-0 ndaj Sampdorias. Kulusevski, Bonuçi dhe Ronaldo realizuan fitoren e parë të kampionëve të Italisë. Trajneri i ri i Juventusit Andrea Pirlo nisi kapitullin e ri në Torino. 

Përveç golave, Juventusi bindi dhe në lojë duke prodhuar volum loje me trysni të lartë ndaj rivalit.

FT| Juventus-Sampdoria 3-0

Kulusevski 14′, Bonuçi 79′, Ronaldo 89′

Formacionet zyrtare
Juventus (3-5-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, Kielini; Kuadrado, Rabio, MekKini, Ramsej, Frabota; Kulusevski, Ronaldo. Trajner: Andrea Pirlo.

Sampdoria (4-5-1): Audero; Berezinski, Toneli, Kolej, Augelo; Depaoli, Torsbi, Ekdal, Jankto, Leris; Bonacoli. Trajner: Klaudio Ranieri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto