Ju nuk do ta besoni si duken këto aktore në jetë reale!

15:54 17/09/20209min157
#13

Ju nuk do ta besoni si duken këto aktore në jetë reale!

 

 

Hollywood-it i pëlqen të përfshijë personazhe të shëmtuar dhe të shkrifët në filma, veçanërisht për të krijuar një kontrast midis një personazhi kryesor me pjesën tjetër të kastit. Por kur grimi del, ju shihni se aktoret që luajnë këto role janë mjaft të bukura. Le të hedhim një vështrim në disa nga këto bukuri pas personazheve të tyre më pak tërheqës.

 

Naomi Grossman – Pepper

Më e njohur për rolin e saj si Pepper në serialin televiziv “American Horror Story”, Naomi u detyrua të rruajë kokën tullac për këtë rol. Kjo është deri më sot me rolin e saj më të madh, edhe pse është shfaqur në shfaqje dhe filma të tjerë.

Taryn Manning – Tiffany Doggett

Taryn luan rolin e Tiffany Doggett në “Orange Is The New Black”. Ajo luan një grua nga Pensilvania perëndimore e cila me krenari e quan veten një provinciale. Për sezonin e parë, karakteri i saj kishte disa dhëmbë të prishur dhe madje disa mungonin.

 

Elisabeth Moss – Peggy Olson

Elisabeth luan rolin e sekretares së zyrës Peggy Olson në serialin hit Mad Men. Karakteri i saj është i pafajshëm dhe i butë dhe u përshkrua si shumë i ngrohtë nga bashkëpunëtorët e saj. Ata madje komentojnë se si ajo duhet të ndryshojë pamjen e saj për tu përshtatur më shumë.

 

America Ferrera – Betty Suarez

Roli i Betty Suarez në serialin Ugly Betty, ishte përparimi në karrierën e Amerikës. Personazhi i saj ishte I një gruaje të re ambicioze që kishte flokë të pabindur, kishte size dhe veshje ekscentrike. Nga fundi i serialit, ajo mori një ndryshim dhe dukej më shumë si vetja e saj e vërtetë.

Emma Thompson – Nanny McPhee

Në 2005 Emma Thompson luajti rolin e një dadoje magjike në filmin Nanny McPhee. Personazhi i saj shfaqet papritmas në shtëpitë e njerëzve për të ndihmuar prindërit me fëmijët e padisiplinuar. Personazhi i saj fillon në mënyrë të frikshme të shëmtuar dhe përparon gjatë gjithë filmit.

Judy Greer – Kitty Sanchez

Judy është e famshme për shumë role të ndryshme por gjithashtu ka luajtur disa personazhe të çuditshëm si Kitty Sanchez në shfaqjen Arrested Development. Ky ishte një rol kaq i çuditshëm dhe të cilin ajo pëlqente ta paguante sepse mund t’i bënte njerëzit të qeshnin.

 

Vanessa Hudgens – Gabriella Montez

Karakteri i Vanessa si Gabriella në Disney High School Musical e bëri atë të famshme. Në vitin 2013 ajo luajti rolin e një adoleshente që luftonte vazhdimisht brenda dhe jashtë jetimoreve, në një dramë të quajtur Gimme Shelter. Ajo duhej të ndryshonte në mënyrë drastike pamjen e saj për atë rol.

Rooney Mara – Lisbeth Salander

Rooney Mara u shndërrua në yll në vitin 2011 pasi luajti Lisbeth Salander në filmin The Girl With The Dragon Tattoo. Ajo duhej t’i nënshtrohej një transformimi intensiv në mënyrë që të hynte në karakterin e këtij filmi. Ajo u nominua për një Glob të Artë për performancën e saj.

Bette Midler – Winifred Sanderson

Në 1993 Bette Midler luajti një nga rolet e saj më ikonike në filmin Disney Hocus Pocus. Ajo luajti Winifred Sanderson, e cila ishte magjistarja kryesore e motrave Sanderson. Ajo dhe motrat e saj magjistare u ekzekutuan dhe u kthyen në jetë në film.

Drew Barrymore – Josie Gellar

Në 1999 Drew luajti në Never Been Kissed si Josie Gellar, e cila ishte një polic që shkoi të kthehej në shkollën e mesme si student për një operacion të fshehtë. Në shkollën e mesme ajo ishte mjaft “geek” kështu që kjo ishte mundësia e saj për të shpenguar veten.

Cameron Diaz – Lotte Schwartz

Cameron ishte gjithmonë e njohur për interpretimin e roleve të grave të bukura në filma si “Maska” dhe “Ka diçka rreth Marisë”. Sidoqoftë, në vitin 1999, ajo theu formën dhe luajti Lotte Schwartz në “Të qenit John Malkovich”, ku nuk dukej asgjë si ajo starleta e bukur që të gjithë ishin mësuar.

Kate McKinnon – Justin Bieber

Kate është një nga gratë qesharake në Saturday Night Live. Në shfaqje, ajo luan të gjitha llojet e ndryshme të personazheve. Ajo ka imituar njerëz si Justin Bieber, Jean King dhe shumë të tjerë. Për ta kuptuar mirë, ajo duhet të ndryshojë në mënyrë drastike pamjen e saj.

Meryl Streep – Magjistarja

Meryl Streep luajti Magjistaren në filmin “Into The Woods” që u lancua në vitin 2014. Kjo aktore legjendare luajti rolin e një magjistareje të frikshme, kështu që iu desh të shikonte pjesën. Flokët dhe përbërja bënë një punë kaq të shkëlqyeshme saqë ajo ishte e panjohshme.

Salma Hayek – Frida Kahlo

Kjo bukuri latine luajti rolin e Frida Kahlo në filmin biopik të vitit 2002 Frida. Në mënyrë që të përfaqësonte vërtet karakterin e saj, Salma duhej të kishte një monovetull. Frida njihej për pamjen jokonvencionale, kështu që iu desh të luante rolin.

Linda Cardellini – Velma Dinkley

Në 2002, Linda Cardellini u interpretua si Velma Dinkley në versionin filmik të Scooby-Doo. Ajo duhej të vishte flokët në një bob me një palë syze me lente të trasha. Ajo u bë që të dukej nerdy, kështu që u desh të vishte veshje të shëmtuara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto