“Ju mbron nga virusi i rrezikshëm”, Ministrja e Shëndetësisë apelon për mbajtjen e maskës dhe këshillon që…

12:03 31/08/20203min118
manastirliu-1024x576

Ndërkohë që rastet me covid në vendin tonë sa vijnë dhe shtohen, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i bën apel të gjithë qytetarëve që të vendosin maskën, si mjet për mbrojtjen nga koronavirusi i rrezikshëm.

Në një postim në Facebook, ministrja ka publikuar edhe njëherë këshilluat që prej 6 muajsh përsëriten në mënyrë të vazhdueshme.

Postimi i ministres së Shëndetësisë

🔴 #COVID19

😷#VendoseMaskën

Maska/barriera mbrojtëse prej tekstili ju mbron ju dhe njerëzit që keni pranë nga koronavirusi i rrezikshëm, nëse përdoret me kujdes. Ja disa rregulla të rëndësishme👇

🤜#COVID19🤛

keshilla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto