Jep dorëheqjen CEO i TikTok, Kevin Mayer

19:47 27/08/20201min74
Tik tok CEO

Kevin Mayer, CEO i platformës së mediave sociale me qendër në Kinë TikTok, njoftoi se po largohet nga posti i tij.

Kevin Mayer, i cili mori detyrën si CEO i TikTok në muajin maj, njoftoi dorëheqjen e tij.

Mayer njoftoi dorëheqjen e tij në një letër drejtuar punonjësve. Në letër, Mayes përdori deklaratat e mëposhtme:

“Në javët e fundit kur mjedisi politik po ndryshonte ndjeshëm, unë pata mundësinë të mendoja se çfarë do të sillnin ndryshimet strukturore organizative dhe çfarë do të thoshte kjo për rolin global të TikTok. Doja t’ju bëja me dije të gjithëve që vendosa të largohem nga kompania, duke shpresuar të arrija një zgjidhje shumë shpejt.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto