“Jemi në rrugën e duhur për të fituar zgjedhjet”, Joe Biden flet për herë të parë pas rezultateve paraprake

07:13 04/11/20201min93
fsdff-768x333

Kandidati demokrat për president në SHBA Joe Biden, ka folur për herë të parë në publik, pas shpalljes së rezultateve paraprake të zgjedhjeve amerikane.

Biden tha se demokratët janë në rrugën e duhur për të fituar zgjedhjet, kurse shtoi se beson në fitore. Ai shtoi se Partia Republikane do të fitojë zgjedhjet.

“Mirëmbrëma Delaueire. Durimi juaj është për të duruar, por nuk e prisja të shkonte gjatë. Ne bndihemi mirë për atë ku jemi. Ne jemi në rrugën për të fituar zgjedhjet. Duhet të kemi durim, çdo votë duhet të numërohet.

Por ne jemi optimistë aty ku jemi, duket se kemi fituar në Arizona, kemi lajme të mira në Xhorxhia, jemi optimist për Usiconin dhe Miliuen. Ne do të fitojmë në Pensilvani. Jam optimist për rezultatin e dua t’ju përgëzoj të gjithëve”, tha Biden.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto