James me statistika të mrekullueshme në debutimin e tij me Evertonin

22:50 13/09/20202min81

Evertoni e ka nisur me këmbë të mbarë sezonin e ri në Premier Ligë duke regjistruar fitore si mysafir i Tottenham Hotspur.

Vetëm një gol u shënua në stadiumin e Suprsave, ndërsa realizues ishte Dominic Calvert-Lewin (55’).

Në këtë ndeshje spikati prezenca e James Rodriguez, i cili zhvilloi takimin e parë në Ligën Premier prej se u transferua nga Real Madridi.

(Foto: Alex Pantling/Getty Images)

Performanca e kolumbianit ishte solide në sfidën e tij të parë në kampionatin anglez, në të cilën skuadra e tij mori tri pikë të rëndësishme përballë një kundërshtari të vështire.

Asnjë lojtar nuk krijoi më shumë raste (5) se James dhe asnjë lojtar nuk ndërpreu më shumë topa (4) sesa mesfushori në ndeshjen Tottenham-Everton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto