(Ja ç’tha para trupit gjykues’ / Porositi nga shtëpia tre vrasje në Elbasan, Gjykata merr vendimin për Erjon Alibejn

13:57 21/09/20201min99
erion-alibej2

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për Erion Alibejn, 34 vjeçarin e arrestuar të premten, pasi akuzohet nga Prokuroria se ka porositur të paktën tri vrasje në Elbasan.

Ngjarja e parë është ajo e ekzekutimit të Emiljano Ramazanit, e dyta e Regis Runajt dhe më e fundit, vrasja e vëllait të Talo Celës, Bujarit.

Ndërkohë, mësohet se, edhe në Gjykatë, njësoj si para hetuesve, Alibej nuk ka pranuar akuzat e ngritura ndaj tij.

Më herët, Erion Alibej ishte me masë “Arrest në shtëpi” për një plagosje të ndodhur 3 vite më parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto