Itali/ Covid-19 shkakton 580 viktima dhe 35.098 raste të reja në 24 orët e fundit

19:22 10/11/20202min83
161107280-1c8ee4a8-41aa-4295-888d-1ba431b5b4d4

Janë 35.098 raste të reja me koronavirus të regjistruar në Itali në 24 orët e fundit, nga 217.758 tampon të bëra. Rajoni që shënon rritjen më të madhe të infektimeve mbetet sërish Lombardia me 10.955.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Edhe numri i viktimave vazhdon të rritet duke shkuar në kuotën e 42.330, me 580 të vdekur vetëm në 24 orë.

Shifra të tilla ditore të viktimave nuk janë vënë re që nga 14 prilli, kur ato arritën në 602.

Që nga fillimi i pandemisë, të infektuarit nga virusi, përfshirë viktimat dhe të shëruarit, ka arritur në 995 463.

 

Numri i personave në terapi intensive në nivel kombëtar rritet me 122, në një total prej 2971. Të shëruar në 24 orët e fundit janë 17.734.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto