Itali/ Bien ndjeshëm shifrat,rreth 21 mijë të infektuar dhe 662 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

18:47 05/12/20201min118
fasaa-524x350

Italia këtë ditë të parë ë fundjavës e ka filluar me një rënie të shifrave nga COVID-19. 21 mijë e 52 të infektuar janë regjistruar së fundmi nga rreth 195 mijë testime në gjithë vendin.

Po ashtu 662 pacientë humbën jetën këtë të shtunë ndërkohë që kujtojmë se dje vendi fqinj përtej Adriatikut regjistronte mbi 24 mijë të infektuar dhe mbi 800 viktima.

Lajm i mirë është se u regjistruan plot 23 mijë e 923 qytetarë që janë shëruar nga COVID-19 dhe liruar nga spitalet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto