Ishte spiun i trafikantëve, merret vendimi për ish-kreun e OFL

11:23 15/10/20201min202

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e marrë disa kohë më parë ndaj Artan Shkëmbin, për pezullimin nga detyra si kreu i OFL.

Shkëmbi u “dogj” pas dekonspirimit të operacionit sekret në të cilin  ishin përfshirë edhe autoritete gjermane.

Gjermanët kishin marrë informacion se Shkëmbi kishte dekonspiruar një operacion të tyre, pasi kishte vënë në dijeni disa persona, për të cilët ishte kërkuar informacion.

Sipas gjermanëve ishte vetë Shkëmbi ai që dekonspiroi informacionin duke vënë në dijeni Alekandër Prronin dhe Klaudio Vukajn  përmes një platforme chati të kriptuar se po hetoheshin nga Gjermania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto