Ish-ministri Arben Malaj, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Bedri Shaskës.

17:31 09/10/20203min145
arben-malaj-696x368

Nje lajm i trishtueshem. Ngushellime familjes!! z. Shaska.
Si mesues i disa brezave dhe si kryetar i PD-se dega Vlore i ka sherbyer demokracise dhe Vlores, me dashurine e nje mesuesi, me vuajtjet e nje te perndjekuri politik dhe me forcen e integritetit dhe dashamiresise.
E kujtoj dhe respektoj me mirenjohje z, Shaska sepse ne ato momente te veshtira te fillimit te viteve 90, si kryetar i partise te pare opozitare, nuk e nxiti radikalizmin nderpartiak, qetesoj tensionet e veshtira dhe i mbeti besnik bashkejeteses paqesore dhe jo tensionimeve politike.
U prehte ne paqe!!
Arbeni

Kryetari i Degës së Partisë Demokratike në Vlorë, Genc Deromemaj ka dhënë sot një lajm të trishtë. Ai bën me dije se sot ka ndërruar jetë një nga themeluesit e PD-së, ish kryetar i PD Vlorë Bedri Shaska. “Të nderuar anëtarë e simpatizantë të Partisë Demokratike, Në emrin tua…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *