Infektohen me Covid-19 dy mësues në Elbasan, punonjësja e Bashkisë dhe shoferi i autobusit të Spillesë

17:12 07/09/20201min76
Covid Kososve

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar ditën e sotme 9 raste të reja me Covid-19 në qytetin e Elbasanit.

Bëhet me dije se ndër të infektuarit janë dy mësues në gjimnazin “Mahir Domi”, një punonjëse e urbanistikës në Bashkinë e qytetit dhe një shofer, i cili transportonte qytetarë nga Elbasani në drejtim të plazhit të Spillesë.

Sakaq, po bëhet dhe gjurmimi epidemiologjik për të parë se më kë kanë pasur kontakt personat në fjalë.

Numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë deri më tani ka shkuar në 175.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto