Imazhet ku UFO-t ndiqnin anijet luftarake të marinës Amerikane, konfirmohen të vërteta nga Pentagoni

13:22 13/04/20214min121
ufo-sighting-alien-face-moon-jenner-crater-alien-life-sign-nasa-conspiracy-1176820

Pentagoni ka konfirmuar se imazhet që tregojnë UFO-t që gumëzhinin mbi anijet luftarake të marinës Amerikane në Kaliforni ishin të vërteta dhe të marra nga personeli i Marinës. Fotot u tha se kishin rrjedhur nga një hetim zyrtar mbi objekte të paidentifikuara fluturuese, i cili ishte duke përgatitur prova për Kongresin që do të mbahej në qershor.

Sipas Mystery Wire imazhet, të marra nga prodhuesi i filmit Jeremy Corbell, tregojnë UFO mbi katër anije amerikane në brigjet e Kalifornisë në 2019. Një imazh tregon një objekt në formë piramide dhe të tjerët janë renditur si ‘të panjohur’.

Gjatë incidentit në korrik 2019 asnjë nga anijet luftarake nuk ishte në gjendje të identifikonte dronët dhe incidenti ka hutuar dëshmitarët. Kohët e fundit u raportua se SHBA-ja ka një sërë provash të fshehta që tregojnë UFO-t duke bërë gjëra që kanë sfiduar shpjegimet.

John Ratcliffe, i cili shërbeu si Drejtor i Inteligjencës Kombëtare gjatë administratës së Donald Trump, e parashikoi përpara publikimit të një raporti ‘X Files’ në ‘fenomenet ajrore të paidentifikuara’. Ai pretendoi se kishte objekte të shumta në të gjithë botën që shefat ushtarakë nuk kishin qenë në gjendje të shpjegonin. Detajet e shumë prej tyre do të lëshohen në një raport nga krerët e Pentagonit në qershor, tha ai./Daily Mirror

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto