Ilir Meta sfidon Ramën pas akuzave se kreu i shtetit del natën dhe bredh pa kontroll: Këtu në Vlorë do më kesh përditë

17:54 22/02/20211min30

1614006712_Screenshot1

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Edi Rama se kreu i shtetit del natën dhe bredh pa kontroll.

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët nga qyteti i Vlorës, Meta i cilësoi akuzat si fabrikime të kreut të qeverisë.

Meta kërkoi nga të gjithë gazetarët e pranishëm që të investigonin nëse presidenti kishte takuar atë ditë banorët e Selenicës, që e kishin thirrur në takim. Ndërsa ai ka sfiduar kryeministrin Rama, i cili e ka konsideruar Vlorën si qytetin e tij të zemrës, duke u shprehur se sa herë që të sulmohet do ta japë përgjigjen nga aty

Meta ka folur edhe për largimet nga LSI, ku me ironi është shprehur se në Berat paskan pasur më shumë anëtarë se Partia Socialiste e Kinës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto