I vodhën këngën, Blero “kërcënon” grupin gjerman!

12:11 16/09/20202min150
blero

“Kthehu ti” është një nga hitet e vjetra të Bleros, e cila mesa duket vazhdon të preferohet nga publiku. Kënga është aq e pëlqyer, sa një grup gjerman ka vendosur ta “përvetësojë”. Grupi Clo1444  ka publikuar në rrjete sociale një trailer të klipit të ri që do të sjellin, ku në sfondin e videos dëgjohet pikërisht kënga e Bleros.

 

Blero është përpjekur t’i kontaktojë dhe ka kërkuar fshirjen e menjëhershme të videos në fjalë nga çdo rrjet social.

 

“Është e vërtetë për plagjiaturën nga grup gjerman. Unë kam kontaktuar me ta dhe u kam dhënë afat vetëm 24 orë kohë për ta larguar këngën nga rrjetet sociale, pasi ata nuk e kanë në pronësi këngën. Të njëjtët as nuk kanë kërkuar të drejtat autoriale nga unë, apo blerjen e këngës. E kanë marrë pa pyetur dhe kjo gjë është e patolerushme,” është shprehur Blero.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto