“I pazëvendësueshmi i Shqiptarisë”, Ermal Fejzullahu uron me fjalët emocionuese Sabriun!

10:46 16/09/20202min126
640-0-5bfd5f9bc8697

Sabri Fejzullahu feston datëlindjen sot dhe një ndër urimet e para publike për të, ishte sigurisht ai i djalit të tij, Ermalit. Të dy janë këngëtarë dhe figura mjaft të dashura për publikun shqiptar dhe jo vetëm.

 

Në 73 vjetorin e Sabriut, Ermali na tregoi sërish sesa speciale është lidhja e tij me babain, nëpërmjet urimit të tij.

 

“Urime ditëlindja i pazëvendësueshëmi i shqiptarisë! I bëfsh edhe 100 bashkë me buzëqeshjen tënde e zemrën e bardhë e të mirë që ke. Je krenaria jonë dhe sa më e gjatë jeta jote aq më e bukur jeta ime. Të dua shumë unë dhe padyshim edhe gjithë shqiptarët kudo që janë,” ka shkruajtur këngëtari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto