I hodhi makinën në erë / E rëndë në Greqi, shqiptari masakron të dashurën ukrainase dhe të fejuarin e saj farmacist (EMRAT)

12:11 12/10/20203min175
greqi-780x405-1

Një shtetas shqiptar është shpallur në kërkim nga autoritetet greke pasi dyshohet si autor i një vrasjeje të dyfishtë të një masazhatoreje 45-vjeçare nga Ukraina dhe farmacistit grek, John Zonitsa.

Sipas policisë helene, vrasësi thuhet se ishte ish i dashuri i 45-vjeçares, Fotini-Svitlana dhe është motivuar nga xhelozia e tij e qartë, sepse John Zonitsa kishte një lidhje me ukrainasen.

Gruaja 45-vjeçare ishte vendosur përgjithmonë në Loutraki pas divorcit me një biznesmen të njohur nga Mykonos, me të cilin kishin një vajzë, rreth 20 vjeç.

Zonitsa gjithashtu kishte marrë me qira një shtëpi të vogël në zonën e Flambouro, të cilën vrasësi duket se e ka njohur mirë.

Gjetjet çojnë në vlerësimin se ish-partneri i gruas me origjinë shqiptare, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur për arsye hetimi, që dyshohet se nuk jeton në Loutraki, vendosi të kapë çiftin mat.

Ai u drejtua për në Betlehem me makinën e tij, e la atje dhe shkoi në shtëpi për në Flambouro.

Kur pa makinën golf jashtë, që i përkiste farmacistit grek Ioannis Zonitsa, ishte i bindur për spektaklin që do të shihte kur hapi derën me çelësin që nuk i kishte dhënë ish-partneres së tij, përcjell abcnews.al.

Sipas ekzaminimit, autori i krimit kapi çiftin që ishin lakuriq dhe askush nuk ishte në gjendje të reagonte.

Më pas ai i sulmoi ata me një send të fortë në kokë.

Edhe nëse do të arrinin të bërtisnin, zona është e shkretë dhe askush nuk i dëgjoi.

Arma e krimit nuk është identifikuar, e cila pritet të dalë nga autopsia.

Fakti që krimi ishte i paramenduar tregon fakti se pas vrasjes së dyfishtë, autori i krimit u arratis në makinën e 45-vjeçares dhe arriti me të në zonën e Betlehemit, ku kishte fshehur të vetën.

Ishte ora 1 e mëngjesit të së dielës kur ai i vuri flakën një makine hibride Toyota dhe u zhduk në një drejtim të panjohur.

Makina e djegur po hetohet tërësisht, pasi ekziston mundësia që arma e krimit të jetë brenda.

Sipas dëshmive 45-vjeçarja dyshohet se kishte një lidhje prej dy javësh me farmacistin, por kjo nuk u durua nga ish-partneri i saj shqiptar.

Ky i fundit është në kërkim nga policia greke, i akuzuar kryesor për vrasjen e dyfishtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto