‘Humba shokun e shkollës…’ / Skënder Brataj fjalë prekëse për ndarjen nga jeta të mikut të ngushtë

15:40 20/10/20202min84

Screenshot_1-62

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ ku ka ngushëlluar familjarët e mjekut Astrit Hziri, i cili ndërroi jetë si pasojë e infektimit me Covid-19 ditën e sotme.

Brataj u shpreh ndër të tjera se stafi mjekësor humbi një koleg të përkushtuar, i cili ishte në vijën e parë ‘ballë për ballë’ me virusin.

Postimi i plotë i Skënder Brataj:

Ndahet nga jeta Dr.Astrit Haziri.

Ngushëllime familjes. Covid-19 e ka shënjestrën e tij të parë personelin mjekësor!

Sepse ai ishte në vijën e parë, ballë për ballë me këtë virus të pa dukshëm por agresiv dhe dëmtues pa masë.

Ne humbëm një koleg, të përkushtuar, familja humbi babain, bashkëshortin dhe shokun e jetës.

Unë humba shokun e shkollës, kolegun e mire.

Vetëm pak ditë më pare u dëgjuam për gjendjen shëndetësore të tij kur ndodhej akoma në banesë.

Lamtumirë dhe të qoftë dheu i lehtë shok i mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto