Horoskopi për ditën e diel/ Ja çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

01:15 13/09/20207min129
1585979394_horoskopi-1-696x393-1

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Vijoni të jeni të tensionuar. Shumë prej jush po mendojnë për jetën familjare, me ndonjë shqetësim më shumë, por natyrisht çdo situatë është ndryshe. Kush është i martuar, gjatë këtyre ditëve do të jetë shumë i tensionuar, për çështje që kanë të bëjnë me jetën në çift. Ndërsa kush është në një lidhje, mund të pësojë zhgënjim nga njeriu që ka në krahë. Edhe puna nuk sjell ndonjë zhvillim premtues, përveç ndonjë projekti të vogël.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Nëse një person i së kaluarës ju krijon probleme apo nëse së fundmi keni përjetuar një ndarje, nuk përjashtohet mundësia që të përballeni me një diskutim të ndërprerë në mes. Ju presin tre ditë të mbushura me nervozizëm dhe lodhje. Duhet të mbani parasysh edhe një debulesë fizike. Nga ana tjetër duhet të dini se sa më shumë afrohet fundi i vitit, aq më shumë do të afrohen zgjidhjet që prisni.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Dita e diel eshtë mjaft pozitive për kontaktet, udhëtimet dhe për lidhjet që mund të krijohen në qytete të tjera. Do të arrini që të argëtoheni dhe të rigjeni buzëqeshjen e munguar. Bëni mirë që të mbyllni çdo çështje të mbetur pezull brenda së enjtes dhe kjo gjë ka të bëjë edhe me dashurinë.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Keni kaluar një verë të mbushur me probleme gjë që ju ka hequr buzëqeshjen. Gjithë kjo, ka sjellë një shqetësim të madh si në familje edhe në dashuri. Ka ardhur momenti i rikuperimit, pasi lodhja do të ndihet, bashkë me ndonjë shqetësim të së kaluarës.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Jeni shumë të zënë me çështje që kanë të bëjnë me punën gjatë kësaj periudhe, ndaj Paolo Fox iu këshillon që të tregoni më shumë kujdes ndaj gjërave që keni për të bërë. Brenda tre muajsh jeta juaj mund të ndryshojë pozitivisht, ndërsa gjatë këtyre ditëve do të jeni në një betejë konstante.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Ata që për vite kanë mbetur pezull në dashuri, duhet të pyesin veten nëse është momenti për të ndryshuar. Nëse në të kaluarën keni zhgënjyer dikë, do keni mundësi që të rikuperoni. Gjatë këtyre ditëve duhet të tregoheni të kujdesshëm dhe të mundoheni që të zgjidhni ndonjë problem ligjor.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Edhe pse së fundmi nuk keni qenë shumë të sigurtë lidhur me një zgjedhje që duhet të bëni, tashmë do të jeni më të sigurtë në veprimet tuaja. Pavarësisht aparencës, shpesh jeni të pasigurtë lidhur me atë që duhet të bëni. Ka ardhur momenti që të tregoni se sa vleni dhe të fitoni një sfidë të rëndësishme. Për të lindurit e kësaj shenje parashikohen projekte dhe programe të reja.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Këshillohet që të hidheni në veprim, për sa kohë që yjet ju mbështesin. Ata të cilët nuk do të marrin asgjë në një periudhë kaq të favorshme, do t’iu duhet që ti bëjnë llogaritë me disa probleme të vjetra. Ndërkohë kush dëshiron të hakmerret, bën mirë që të harrojë të kaluarën dhe të mendojë për të ardhmen. Me ndikimin e Venusit në shenjën tuaj, do të keni mundësi që të veproni me siguri sa i takon dashurisë.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Kush është përfshirë shumë në disa probleme të punës dhe është ndjerë i izoluar, është normale që të kërkojë lirinë dhe gjëra të reja. Është gjithashtu normale që gjatë kësaj dite të përballeni me njerëz, të cilët do ju dalin kundër me agresivitet. Duhet të bëni të pamundurën për të gjetur qetësinë e brendshme.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Për të lindurit e kësaj shenje, e diela rezervon rrezik gjatë veprimeve impulsive. Bëni mirë që të mbani nën kontroll karakterin tuaj, pasi shpesh do ju duhet që ti bëni llogaritë me veprime të gabuara. Mundohuni që të kuptoni më mirë nevojat tuaja dhe më pas të veproni.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Kjo periudhë është e mbushur me konfuzion për të lindurit e kësaj shenje. Në dashuri, pritet që ta kaloni këtë fazë pasigurie. Ndërsa në punë po investoni në shumë projekte dhe me shumë entuziazëm, por rezultatet ekonomike nuk do të jenë të kënaqshme. Në këtë drejtim do ju duhet më shumë kohë dhe kjo periudhë nuk do të jetë aspak e favorshme.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

E diela do të jetë e mbushur me zhvillime mjaft pozitive. Keni nevojë për më shumë konsensus përreth vetes në mënyrë që të ecni drejt projekteve të rëndësishme në sferën profesionale, gjatë muajve në vijim. Në dashuri, ajo për të cilën keni nevojë, është besnikëria.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto