Horoskopi i të hënës 19 tetor 2020

23:47 18/10/20208min176
1585979394_horoskopi-1-696x393-1

Dashi-Do ndiheni shume te lumtur pranë personit qe dashuroni dhe e ardhmja do jete edhe me e bukur. Partneri do kujdeset tej mase. Beqaret do flirtojnë pa fund me disa persona, por serish nuk do mundin dot te fillojnë një lidhje serioze. Mundësitë do jene veçse për ndonjë aventure kalimtare. Financat do mbeten goxha te turbullta. Kujdes me çdo lloj shpenzimi qe do kryeni.

Demi-Gjate ditës se hënë do ndiheni me te vërtetë mire pranë atij qe dashuroni dhe do i harroni menjëherë problemet e se shkuarës. Beqaret do realizojnë takime te befasishme, por qe mund t’ua ndryshojnë menjëherë rrjedhën e jetës. Ne planin financiar do jeni me optimiste duke qene se disa familjaret do iu ofrojnë shuma te konsiderueshme.

Binjaket-Dite mjaft e favorshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Me ne fund do i zgjidhni me mirëkuptim problemet qe keni pasur dhe e ardhmja do jete me e begate. Beqaret do ndihen si te përhumbur dhe do neglizhojnë propozimet e disa personave vërtet me vlera. Për financat do përkujdeseni me tepër se me pare dhe do mundoheni me çdo kush ta stabilizoni situatën.

Gaforrja-Dite e këndshme kjo e hënë për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do i mbani me inate partnerit për te shkuarën dhe do mundoheni qe t’i merrni gjerat me pozitivizëm. Beqaret do jene te ndërgjegjshëm për atë qe duan te bëjnë dhe nuk do lënë t’iu shpëtojë asnjë mundësi. Ne planin financiar do jeni te detyruar te hiqni dore përfundimisht nga disa shpenzime ekstra.

Luani-Marrëdhënia juaj ne çift do lere shume për te dëshiruar gjate kësaj dite. Nuk do arrini dot te kuptoheni për çdo gjë dhe gjerat do ju ecin keq. Beqaret do kenë mundësi plot për te realizuar takime, mirëpo nuk do ja dalin dot t’i shprehin pëlqimet. Sjellja me financat nuk do jete e mire kështu qe duhet te përgatiteni për tronditje te fuqishme te cilat nuk do dini si t’i zgjidhni.

Virgjëresha-Dite goxha pasionante kjo e hënë për ata qe janë ne një lidhje. Asgjë nuk ka për te shkuar keq, përkundrazi do komunikoni mjaft me partnerin dhe do e ruani te forte bashkëpunimin. Beqaret do jene me më shume fat se me pare dhe do e gjejnë princin e tyre te kaltër. Gjendja e financave do jete e mire. Përfitoni për te shpenzuar për gjerat e rëndësishme.

Peshorja-Jeta ne çift do filloje dalëngadalë te stabilizohet sot pas një periudhe tejet delikate qe ka kaluar. Do jeni disi me tolerante dhe me te kuptueshëm. Beqaret do pëlqejnë pa fund disa persona, por do e kenë shume te vështirë tua shprehin ndjenjat. Nëse nuk e bëni ne kohe keni për t’i humbur ata. Gjendja e te ardhurave fatmirësisht nuk do jete delikate, kjo fale ndihmës qe ju kane dhënë te afërmit.

Akrepi-Ju do jeni armiku me i madh i vetes gjate kësaj dite dhe do e prishni tërësisht harmoninë qe ka mbizotëruar prej kohesh ne lidhjen qe keni. Ka shume mundësi qe nëse nuk ndryshoni te shkatërroni gjithçka. Beqaret duhet te jene te duruar edhe pak sepse për ta parashikohet diçka e jashtëzakonshme. Ne planin financiar fatmirësisht do i keni idetë e qarta për atë qe duhet te bëni.

Shigjetari-Sot do i mendoni më me kujdes gjerat ju te dashuruarit dhe mund te merrni edhe disa vendime. Do bini dakord për çdo gjë me partnerin dhe te dy do keni te njëjtat preferenca. Beqaret do ndihen me te vetmuar se kurrë dhe nuk do dine çfarë te bëjnë qe te mos e mbajnë mendjen atje. Ne planin financiar do keni goxha besim tek vetja dhe situata do mbetet e qëndrueshme.

Bricjapi-Do jeni me pak ëndërrimtare gjate kësaj dite dhe do i shihni gjerat ashtu si janë. Do debatoni me partnerin, por ne fund do bini ne kompromis. Beqaret do ndihen mire ashtu si janë dhe do i refuzojnë ftesat qe do iu bëhen për te dale neper takime. Urani do ju ndihmoje te tregoheni shume te matur ne planin financiar dhe gjendja do mbetet e qëndrueshme.

Ujori-Do bëni ndryshime rrënjësore sot ne jetën tuaj ne çift dhe gjendja do filloje te normalizohet dalëngadalë. Do jeni te dy me tolerante se me pare. Beqaret sado qe do i shmangin takimet, nuk do munden dot. Për ta do filloje një etape e re dhe shume me e bukur se me pare. Ne planin financiar perspektivat pritet te jene goxha te mira vetëm se duhet te dini si t’i menaxhoni ato te ardhura qe do keni.

Peshqit-Do gjeni mënyra shume te veçanta gjate kësaj dite për t’ia shprehur ndjenjat partnerit tuaj dhe ai do mahnitet. Kur doni, ju dini se çfarë te bëni për t’i bere te tjerët te ndihen mire. Beqaret do jene te bindur se sot nuk është dite me fat për ta dhe as qe do e kërkojnë dashurinë. Buxhetin do e menaxhoni me seriozitet dhe mençuri prandaj nuk pritet as problemi me i vogël.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto