Horoskopi i të hënës 12 tetor 2020

23:31 11/10/20205min181
1585979394_horoskopi-1-696x393-1

Dashi-E Hëna vjen me dy mundësi: Mund të merrni një dhuratë të papritur, ndoshta para, ose një nder nga një burim tjetër, me gjasë partner. Megjithatë, mund t’ju duhet të përballeni edhe me diçka të papritur që mund të prekë financat tuaja.

Demi-Bëni diçka interesante dhe ndryshe nesër me ata që keni më afër. Kjo është dhe arsyeja përse ndiheni të mërzitur dhe mezi po i shtyni ditët. Merrni iniciativën dhe guximin për t’i bërë gjëra ndryshe, edhe nëse kjo mund të habisë apo edhe mërzisë të tjerët.

Binjakët-Diçka e papritur që lidhet me shëndetin tuaj mund të ndodhë të hënën, (mund të jetë lajm i mirë ose jo). Në fakt do të ishte ide e mirë që të kujdeseni për të evituar çdo aksident të mundshëm. Ndërkohë, në punë mund të kenë një flirt apo edhe lindjen e një historie dashurie me një koleg. Me paratë punët nuk i keni aq mirë.

Gaforrja-Mund të gjeni dashurinë me shikimi të parë përgjatë kësaj fundjave, ndaj mbajini sytë hapur. Sa i përket planeve që mund të keni bërë për nesër mund të ndryshojnë, jo për fajin tuaj. Mos u shqetësoni dhe përshtatjuni ditës dhe nevojave të atyre që ju rrethojnë.

Luani- Të hënën do të keni tendencën për të blerë diçka për shtëpinë. Mund të jetë diçka teknologjike, artistike, ose thjeshtë diçka e bukur. Me gjasë një familjar mund të ketë një lajm pozitiv sa i përket financave.

Virgjëresha-Diçka e papritur do të ndodhë në rutinën tuaj të përditshme të hënën, që lidhet me ata që ju rrethojnë ose kontaktet e përditshme. Fytyra të reja, vende të reja, lajme të papritura do t’ju surprizojnë. Është një ditë e bukur, nuk do të mërziteni.

Peshorja-Të hënën mund të përballeni me një ndodhi që mund të ketë impakt me pasurinë, të mirat apo paratë tuaja. Mund të blini në mënyrë spontane diçka të bukur. Mund të keni edhe një ide fantastike si të bëni më shumë para.

Akrepi-Tregohuni vigjilentë të hënën, pasi diçka në aspektin social po ndryshon me shpejtësi. Me gjasë do të keni takime me njerëz të rinj e situata të reja të cilat kërkojnë kujdes dhe eksperiencë. Mos u shqetësoni, do të keni maturinë dhe inteligjencën që ju duhet.

Shigjetari-Diçka që po ndodhte pas kuintave do të kërkojë vëmendjen tuaj. Mund të jetë një takim privat apo një histori dashurie. Kjo influencë do të bëjë që të rrisni pritshmëritë dhe të keni një ditë plot energji.

Bricjapi-Një mik mund t’ju surpizojë gjatë së hënës, sidomos dikush që është krijues e artistik. Ose ndoshta do të keni një takim në një ambient artistik? Kjo mund të bëjë që të takoni dikë të pazakontë, tërheqës e padyshim ndryshe. Një gjë është e sigurt, dita nuk do të jetë e mërzitshme.

Ujori-Relatat me eprorët e figura me autoritet do të jenë plot surpriza gjatë të hënës. Me gjasë do të kapeni në befasi nga dikush. Kjo mund të çojë në ndryshime të rëndësishme, që deri më tani nuk i kishit menduar.

Peshqit-Planet e udhëtimit që kishit të hënën do të ndryshojnë. Një oportunitet më i mirë mund t’ju trokasë në derë, ku mund të krijoni edhe njohje të reja. Tregohuni të hapur ndaj ndryshimeve dhe gjërave të reja që ju dalin rrugës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto