Horoskopi/ E diel 16 gusht 2020, dita kur mund të mendoni se gjithçka është e mundur

09:19 16/08/20205min177
1585979394_horoskopi-1-696x393-1

Dashi

Është e rëndësishme të qëndroni pranë njerëzve që ndajnë të njëjtat vlera si ju. Ju jeni pasionant dhe aktualisht pasioni juaj do të jetë në maksimumin. Shmangni personat që ju bëjnë të kaloni kufijtë jashtë dëshirës suaj.

Demi

Duhet ta nisni sa më shpejt projektin që keni menduar. Prandaj, nëse iu duhet ndihmë mos hezitoni ta kërkoni. Lëreni mënjanë krenarinë dhe flisni me personat që mendoni se janë të duhurit për këtë çështje.

Binjakët

Kjo e diel do të jetë dita kur mund të mendoni se gjithçka është e mundur. Të mendosh pozitivisht nuk është aspak humbje kohe. Sa i përket aspektit financiar, ka gjasa të keni më shumë shpenzime seç e kishit menduar.

Gaforrja

Nëse ndërmerrni rriskun e një aventure aktualisht, ka gjasa të futeni në një fazë të rëndësishme të jetës suaj. Ecni përpara dhe shihni drejt së ardhmes. Rikujtoni se çfarë keni menduar nga gabimet e së kaluarës.

Luani

Disa konflikte në familjen tuaj mund të jenë duke u shuar. Ndaj, ju presin ditë më të mira në vijim. Madje ka gjasa që të përfshini një prej të afërmve në rrethin tuaj shoqëror.

Virgjëresha

Mund të ndodheni nën praninë e disa personave sot me të cilët nuk ju përputhen mendimet. Megjithatë mos kini frikë të shprehni mendimin tuaj apo për mosmarrëveshjet që mund të krijohen. Të jesh në një rreth me persona që ndani të njëjtat mendime është mirë, por ndonjëherë janë të nevojshme edhe këndvështrime të tjera.

Peshorja

Dikush, për të cilin nuk keni shumë simpati, mund të bëjë diçka për ju sot duke ua bërë jetën më të lehtë. Rekomandohet të shprehni mirënjohjen dhe mos të qëndroni të heshtur. Tregojini të gjithëve se mund të keni një fillim të ri me këdo që tregon respekt ndaj jush.

Akrepi

Nëse dikush po ju acaron sot me mendimet apo veprimet e tij/saj përqendrohuni në pjesë të tjera të personalitetit të tyre që e kuptoni mirë. Ka disa aspekte tek ata që ju i vlerësoni vërtet. Kjo do t’ju ndihmojë të bëni diferencën në situata në caktuara si këto.

Shigjetari

Aftësitë tuaja analitike janë të përshtatshme për çdo hulumtim që jeni duke bërë tani në aspektin profesional, por kur bëhet fjalë për të vlerësuar gjërat në dashuri, nuk mund të përdorni logjikën. Faktet nuk ekzistojnë. Nëse doni të zbuloni ndjenjat tuaja për dikë, thjesht lini veten të ndjejë atë që ndjen. Mos u përpiq të tregoni vetes sesi të ndiheni.

Bricjapi

Mund të ndiheni konfuz aktualisht në marrëdhënien tuaj në çift. Miqtë mund t’ju ofrojnë këshilla, por gjithsesi bëni kujdes për mënyrën sesi mund ti përdorni ato. Kini besim në vetvete. Zemra do t’ju tregojë se çfarë ju duhet për t’u mbrojtur.

Ujori

Vizioni juaj do të jetë i mprehtë sot. Tregohuni të vëmendshëm ndaj diferencave të vogla, të cilat mund të shndërrohen në dramë. Sa i përket marrëdhënies në çift, parashikohet një ditë e mirë.

Peshqit

Linja mes realitetit dhe fantazisë mund të bëhet mjaft e paqartë sot. Rastësitë mund t’ju bëjnë të besoni se fati po ju shtyn në një drejtim të veçantë. Në fakt, kjo mund të jetë e vërtetë dhe do të jetë mjaft emocionuese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto