Latest news

Fresh from the oven, read them now.

Technology

From Android and iOS to Desktop and mobile phones.

Business

US, Europe & Asia markets and how it all unfolds.

Newsletter

Sign up for Bold News newsletter to get your weekly updates and news directly on your email.

[contact-form-7 id=”3845″ title=”Newsletter form single row”]

Video and photo galleries

Feast your eyes on the latest video & gallery posts

Travel

Plan your next vacation by following our travel tips & tricks

Michelle Oliver

Trip lover and our post author.

Lifestyle

Tips & tricks from our lifestyle and styling advisors.

John Laughlan

Stylist and fashion blogger.

Sport

From Soccer and Basketball to Golf or Motorsports, you’ve got it all here.

Tenisti serb Novak Gjokoviç lirohet nga qendra e ndalimit në Australi

Gjykatësi australian, Anthony Kelly ka thënë të hënën, 10 janar, se tenisti serb, Novak Gjokoviç do të lirohet nga qendra e ndalimit, duke e konsideruar “të paarsyeshëm” vendimin e Qeverisë për të refuzuar hyrjen e tij në Australi. Sipas gjyqtarit Kelly, Gjokoviç duhet të lirohet menjëherë pas vendimit të gjykatës dhe të gjitha dokumentet, përfshirë […]

Ja data që Shqipëria do të luajë miqësore me Spanjën

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë një ndeshje miqësore me Spanjën më 26 mars të vitit t[ ardhsh[m. Sipas FSHF-së, të dyja federatat kanë rënë dakord për zhvillimin e kësaj ndeshje në Spanjë, ndërsa stadiumi dhe ora e takimit do të përcaktohen në javët në vijim. взять займ на карту без отказа займ Kjo […]


Kenny Hodgins

Basketball player and our blogger.


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto